עד 20% הנחה על כל היינות באתר
5% הנחה על כל קניה. 10% הנחה בקניה מעל 500 ש"ח 15% הנחה בקניה מעל 1,500 ש"ח ו20% הנחה בקניה מעל 2,500 ש"ח ההנחה תתעדכן הקופה

Domaine Georges Vernay

Condrieu Les Chaillées de l'Enfer
Condrieu Les Terrasses de l'Empire
Condrieu Coteau de Vernon
Condrieu Les Chaillées de l'Enfer
Condrieu Coteau de Vernon

Sainte Agathe Collines Rhodaniennes
St Joseph Terres d'Encre
St Joseph la Dame Brune
Côte Rôtie Blonde du Seigneur
Côte Rôtie la Maison Rouge
Côte Rôtie la Maison Rouge 1.5L

פרופיל היקב

Domaine Georges Vernay – ג'ורג' ורניי

כריסטין ורניי

עמק הרון

25 הקטר

סירה, ויונייה

הבחירה שלנו

דניאל ליפשיץ מספר: "האלגנטיות, ההיסטוריה, החשיבות והאיכות של היינות של כריסטין ורניי, יחד עם נציג העם היהודי פול אמסלם היקר, הם שהביאו אותי לקחת את המושכות ולייבא את היינות של כריסטין ורניי."

סיפור היקב

דומיין ג׳ורג׳ ורניי הוא אחד היקבים הותיקים והמוערכים באיזור עמק הרון הצפוני, המחוז היוקרתי של סירה ו-ויונייה. ההיסטוריה של היקב קשורה קשר הדוק להיסטוריה של האזור. ג׳ורג׳ ורניי, שהמשיך את אביו אשר הקים את הדומיין, ידוע כמי שראה את הפוטנציאל המדהים של ענב הויונייה ואזור קונדריו בפרט. הוא היה חלוץ ומנהיג שסחף אחריו רבים אחרים שיחדיו הפכו את הטרואר הקטן לאחד מאזורי היין המפורסמים בעולם.
כיום, היקב מנוהל על ידי ביתו של ג׳ורג׳, כריסטין,  דור שלישי ליינני המשפחה, אשר ידועה בתשוקתה הגדולה ליין ובעשייה הקפדנית שלה. אחת התרומות המשמעותיות ביותר של כריסטין להתפתחות היקב הייתה הפיכת הדומיין, שהיה מפורסם ביין הקונדריו שלו, למוערך גם בשל יינותיו האדומים, בפרט קוט-רוטי. בשנת 2016, שנת הבציר ה-20 של כריסטין, לאחר שהטמיעה במשך 20 שנה פרקטיקות כורמות אורגניות, קיבל היקב תעודת חקלאות אורגנית.

ייחוד הטרואר והכורמות

כרמי הדומיין שוכנים במדרונות התלולים של קוט רוטי (סירה) וקונדריו (ויונייה), אזורי טרואר אשר נוצרו מהתפצלויות של רכס ההרים Massif Central. האדמה, המורכבת מגרניט, סיליקה וצפחה, משחקת תפקיד מרכזי בוויסות אספקת המים לגפנים ובעלת כושר ניקוז גבוה. הגפנים בכרם בנות 40 שנה, ונטועות על טרסות שכריסטין מטפחת בשיטות אורגניות וביו-דינמיות, מתוך מחוייבות עמוקה לבריאות האדמה וכבוד לסביבה.

תהליך ייצור היין - ויניפיקציה

העבודה הייננית של כריסטין קפדנית ורבת שלבים, כל זאת מתוך רצון לאפשר לכל תת-טרואר בחלקותיה לקבל את הבמה להביע את מאפייניו הייחודיים. כל אחד מן היינות מקבל טיפול שונה, וההתיישנות מתרחשת במיכלים מסוגים שונים: עץ חדש, עץ ישן, בטון, ועוד, בהתאם לצורך של זן הענבים ושנת הבציר.

מפות

גלריה

הריני להצהיר שאני מעל גיל

18+

להתחלת שיחה
💬 נשמח לענות לכל שאלה
שלום 👋
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן