עד 20% הנחה על כל היינות באתר
5% הנחה על כל קניה. 10% הנחה בקניה מעל 500 ש"ח 15% הנחה בקניה מעל 1,500 ש"ח ו20% הנחה בקניה מעל 2,500 ש"ח ההנחה תתעדכן הקופה

Jean-Marc Millot

Domaine Jean-Marc Millot - ייננים

Bourgogne Aligoté

Bourgogne Aligoté les Deux Terres

Savigny les Beaune
Côtes de Nuits Villages VV
Côtes de Nuits Villages aux Faulques
Vosne Romanée
Vosne Romanée les Suchots 1C
Clos de Vougeot GC
Echezeaux GC
Grands Echezeaux GC

פרופיל היקב

Jean-Marc Millot (ז'אן מארק מיו)

אליקס מיו

בורגון

פינו נואר, אליגוטה

הבחירה שלנו

דניאל ליפשיץ מספר: "את אליקס מיו פגשתי בארוחת ערב אצל מקסים שרלה (דומיין ז'ורז' נואלה). טעמתי את הבציר הראשון שלה (2014). היינות בעלי הפוטנציאל העצום מיד ריגשו אותי. היא הדבר הבא בבורגון".

סיפור היקב

הדומיין המשובח ידוע באחזקותיו בחלקות המרשימות בקוט דה נואי שבבורגון. חילופי הדורות המוצלחים בין האב ז'אן-מארק, לבתו הצעירה הנמרצת והמוכשרת אליקס, חשף את גדולתו של היקב. משנת 2014 הפכה אליקס לייננית של היקב וחשפה יכולת נדירה של היינות להעניק הנאה מיידית כבר בצעירותם, יחד עם מבנה מינלי ופרי בריא במיוחד שמבטיחים התיישנות מצויינת לעשרות שנים. אליקס מיו היא מבין היצרנים המרגשים ביותר בבורגון כיום של פינו נואר ואליגוטה.

ייחוד הטרואר והכורמות

הדומיין המשובח שוכן בכפר נואי סאן ז'ורז' ובעל אחזקות בחלקות במגוון כרמים מרשימים בקוט דה נואי שבבורגון, כמו: הפרמייה קרו “סושו" (“Les Suchots”) אשר נמצא בוון רומנה; ועוד 3 אחזקות חשובות בגראן קרו: אשזו (Echezeaux), קלו דה ווז'ו (Clos De Vougeot) וגראן אשזו (Grands Echezeaux). החל מבציר 2017 החלה אליקס מיו לבקבק בנפרד את תת החלקה "אשזו דו דסו" לצד האשזו הרגיל. תת החלקה היא החלק הנחשב ביותר באשזו, בו גדלות גפנים שנטעו בשנת 1949. מיין זה מיוצרות בין 2-3 חביות סך הכל.

תהליך ייצור היין - ויניפיקציה

אליקס מיו הייננית, מקפידה על הפרדה מלאה מהשיזרות, וממעטת מאוד בבטונאז' ורמונטאז'.  ההחלטה להשתמש בעץ חדש מתקבלת רק במידה שהוא נותן ליין את האיזון והיכולת לבטא את הטרואר על הצד האותנטי ביותר.

מפות

גלריה

הריני להצהיר שאני מעל גיל

18+

להתחלת שיחה
💬 נשמח לענות לכל שאלה
שלום 👋
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן