ז'ורה| Jura

לעדכן!!

עבור רבים, בורגון שבצרפת היא היהלום שבכתר בכל הנוגע ליינות איכות. האזור מפורסם בזכות יינות שרדונה ופינו-נואר, המקבלים ביטויים מגוונים בהתאם לתנאים הגיאוגרפיים, האקלימיים והתרבותיים השונים המאפיינים את המקום בו הם מיוצרים. נהוג לחלק את בורגון לחמישה אזורי יין מרכזיים: שאבלי בצפון, קוט דה נואי וקוט דה בון במרכז והשאלונייז והמאקונייז בדרום. 

שיטת דירוג האיכות של בורגון שמה בקידמת הבמה את הכרמים, ומדגישה את אופייה הייחודי של כל חלקה. היצרנים נתפסים כמי שעוזרים ליין להציג ביטוי מלא ושלם של הטרואר. כשחושבים על בורגון – חושבים על טרואר – ואכן, ברחבי האזור ניתן למצוא 100 אפלסיונים שונים! 

 

מקורו של השרדונה, אולי הענב הלבן המפורסם ביותר בעולם, בבורגון. הענב המופלא והורסטילי הזה, מ היטב ליישון בחבית וניתן לייצר ממנו יינות מורכבים ועמוקים, בעלי פוטנציאל יישון של עשורים. לצד זאת, רבים מיינות השרדונה בבורגון, משאבלי ועד המאקונייז, מתאימים לשתייה דווקא כשהם צעירים. לפני הביקבוק, מתבגרים היינות במיכלי נירוסטה, המדגישים את האופי הפירותי שלהם ומשמרים את רעננותם. היינות הלבנים המעוטרים ביותר בבורגון מגיעים מן הקוט דה בון, בו שוכנים שלושה אפלסיונים בעלי מורשת ייצור יין לבן ארוכת שנים: מרסו, פוליני-מונרשה ושאסאן-מונרשה. 

 

באפלסיונים אלו שיטת דירוג הכרמים מגיעה למלוא ביטויה: 

באזורים השטוחים יותר, יסווגו היינות כ"בורגון בלאן" גנרי.

במעלה המדרונות הענבים מזוהים לפי הכפר/אפלסיון אליו הם שייכים. 

במרכז המדרונות שוכנים הכרמים האיכותיים ביותר, הזוכים לדירוג "פרמייה קרו" (Premier Cru) או "גראן קרו" (Grand Cru)

 

היינות האדומים הגדולים של בורגון מגיעים מן הקוט ד'אור, ובעיקר מן הקוט דה נואי, המורכב משורה של כפרים, למשל: ז'ברי-שמברטה (Gevrey-Chambertin), שמבול-מוזיני (Chamboll-Musigny), וון-רומאנה (Vogn-Romanee) בהם מיוצרים יינות פינו נואר משובחים, מן הטובים ביותר בעולם. בקוט דה בון נמצאים עוד שני כפרים חשובים, וולניי (Volnay) ופומאר (Pommard), אשר נמצאים סמוך זה לזה אך יינותיהם אופי שונה במובהק: היינות הקטיפתיים והאלגנטיים של וולניי לעומת היינות הבנויים והמחוספסים של פומאר.

 

בורגון היא מגרש משחקים מרגש לאוהבי יין הרפתקנים. עלייתו של דור חדש של ייננים, הנשענים על מסורת הייצור עליה גדלו ובמקביל מטמיעים תפיסות חדשות, הביאה משב רוח רענן לאזור כולו.

Domaine Rijckaert

ז'אן רייקארט

דומיין רייקארט נוסד בשנת 1998 על ידי ז'אן רייקארט, בלגי נלהב שעבד כיינן בבורגון מאז 1990. כיום, בנוסף ל-4 הקטר בדרום בורגון, הדומיין מטפח 5.5 הקטר של כרמים בז'ורה.  

 

Domaine de la Borde

ז'וליאן מארשל

ז'וליאן מארשל מגיע מהז'ורה אך לא יצא משושלת יין משפחתית באיזור. לאחר שלמד ועבד בבורגון, חזר לז'ורה והקים דומיין קטן בפופיאה (Pupillin).

זהו דומיין קטן ומשפחתי המייצר יינות בצורה טבעית ומדויקת, אלגנטית ורעננה. ז'וליאן מארשל הוא יינן נהדר ששווה לעקוב אחריו.

הריני להצהיר שאני מעל גיל

18+

להתחלת שיחה
💬 נשמח לענות לכל שאלה
שלום 👋
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן