עד 20% הנחה על כל היינות באתר
5% הנחה על כל קניה. 10% הנחה בקניה מעל 500 ש"ח 15% הנחה בקניה מעל 1,500 ש"ח ו20% הנחה בקניה מעל 2,500 ש"ח ההנחה תתעדכן הקופה

בוז'ולה ומאקון | Beaujolais &Maconnai

אזור בוז'ולה, שוכן בחלקה הדרומי ביותר של בורגון שבצרפת. על אף שהוא מהווה חלק מהאפלסיון, הוא שונה בתעלית מהחלקים הצפוניים יותר של בורגון. מבחינת סוג הענב, הטרואר והסגנון – נחשב אזור בפני עצמו. בוז'ולה שוכנת בין מאקון לליון, ומתפרשת על פני 34 מיילים ו-22,000 הקטר. מיוצרים בה 70 מיליון ליטרים של יין בכל שנה (פי 2.5 משאר בורגון יחד), כאשר כחצי מהם נמכרים כיין "בוז'ולה נובו". הרוב הניכר של היינות בבוז'ולה הינו אדום ומיוצר מענבי גאמאי העתיקים, אך ניתן למצוא מספר יפה של יצרנים המכינים גם יינות רוזה ומספר מועט המייצרים גם יינות לבנים, משרדונה או אליגוטה המותרים בבורגון.

 

על אף שלרוב כשחושבים על בוז'ולה חושבים על יין צעיר, פשוט ומדולל הנמכר במסגרת חגיגות ה"בוז'ולה נובו", סקרנים ואוהבי יין חרוצים, יימצאו בבוז'ולה כמה מן היצרנים המעניינים והייחודיים ביותר בצרפת כולה, ויינות בעלי איכות נפלאה, ואופי בלתי נשכח. אלו יימצאו לרוב באחד מעשרת הכפרים אשר אשר הוכרזו Villages Cru המשובצים לאורך רצועה של גבעות גרניט בצפון האזור, המוכרים שבהם: ברואי (Brouilly), פלרי (Fleuri), מולאן-א-ונט (Moulin-a-vent) ומורגון (Morgon). 

 

היינות נעים מיינות קלים, אנרגטיים ומבושמים ליינות עשירים, קטיפתיים ומלאי פרי. בעוד שאת רוב היין בבוז'ולה יש לשתות בעודו צעיר, היינות מאפלסיוני הקרו (Cru) של בוז'ולה מרוכזים הרבה יותר וכדאי להמתין לפני ששותים אותם, עד כ- 10 שנים מקסימום.  במהלך הזמן הם מתעדנים ונותנים ביטוי לאופיים המחוספס בחווית שתייה נעימה הרבה יותר.

 

אפלסיון היין Mâcon ממוקם במערב נהר Saône והינו האפלסיון הדרומי ביותר בבורגון.

 העיר מאקון, 35 קילומטרים דרומית ל-Chalon, ועל שמה קרוי האזור, שהולך ונודע יותר ויותר בזכות היינות הלבנים המיוצרים שם. יינות שמורכבים ב-90 אחוז מזן הענבים שרדונה וב-10 אחוז בלבד ביינות מזן הענבים פינו נואר.

 

Jules Desjourneys

פביאן דופרה

פביאן דופרה החל את דרכו בהקמת חברה המתמחה בהפצת יינות בורגון, ועבד עם היקבים הגדולים באזור: רומאן קונטי, קוש דורי, ארנו אונט ובנואה אונט; אך החליט לצאת להרפתקה חדשה ולהפוך ליינן. פביאן רכש חלקות גפנים בוגרות בדרום בורגון, ובשנת 2007 הקים את הדומיין. מאז הוא מייצר יינות בוז'ולה ענקיים, העומדים בשורה אחת עם כמה מהיינות הגדולים של הקוט-ד׳אור, האיזור היוקרתי ביותר בבורגון.

Domaine des Grand’Cour

ז'אן-לואי דוטרייב

דומיין דה לה גראן׳קור, בבעלות משפחת דוטרייב, הוקם בשנת 1969. היינן הנוכחי, ז׳אן-לואי דוטרייב, הוא דור חמישי לשושלת ייננים. בשנת 1977 הצטרף לאביו, ובשנת 1989 כבר הפך ליינן הראשי של היקב. הוא היה מהראשונים בבורגון שיישמו שיטות של חקלאות אורגנית. ז'אן-לואי מכונה על ידי הקולגות שלו ״הלב של הבוז׳ולה״, והוא ידוע כמי שפורס את חסותו על ייננים צעירים שרוצים ללמוד את רזי השיטה.

Michal Clotaire

קלוטייר מישאל

קלוטייר מישאל הוא נציג מובהק של הדור החדש של ייננות אורגנית וטבעית בבוז׳ולה. לאחר שעבד שנים רבות כסומלייה, החליט להקדיש את חייו ליצירת יין. תחילה התמחה בלנגדוק ביקב Clos Marie ובהמשך בצפון עמק הרון אצל ת׳יירי אלמאן הגדול מקורנס. בהמשך, רכש חלקה בדרום בורגון, באיזור בוז׳ולה. קלוטייר מאמין במינימום התערבות בתהליך התסיסה ומשקיע את רוב מרצו בכרם.

Famille Paquet

קאמיל פאקה

הדומיין של משפחת פאקה הוקם בשנת 1980 על ידי ג׳וסלין ומישל פאקה. ההורים העבירו את אהבתם לכרמים וליין לשלושת בניהם, שבשנת 2016 לקחו בעלות על היקב, וכיום מנהלים אותו יחדיו. היקב ממוקם באיזור המאקונה, האזור הדרומי ביותר מבין אזורי היין של בורגון. אזור זה מאופיין בחלקות מישוריות יותר ותלולות פחות מאחיותיהן הצפוניות. חלקות אלו נחשפות לשמש חזקה יותר, ובשל כך הפרי בעל בשלות גבוהה וחמיצות נמוכה יותר. 

הריני להצהיר שאני מעל גיל

18+

להתחלת שיחה
💬 נשמח לענות לכל שאלה
שלום 👋
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן