גליסיה | Galicia

גליסיה שוכנת בפינה הצפון-מערבית של ספרד, לחופי האוקיינוס האטלנטי, ממש מעל פורטוגל. באזור זה, הטומן בחובו הפתעות מענגות לחובבי יין הרפתקנים,  החלו לייצר יין כבר לפני כ- 2,000 שנה, עוד בתקופת הכיבוש הרומי. כיום, נמצא האזור בפריחה, וניתן למצוא בו בעיקר יינות לבנים מזנים מקומיים כגון אלבריניו וגודיו ומעט יינות אדומים מזן המנסיה, ממנו מייצרים יין גם באזור הסמוך, ביירזו.

 רבים מהייננים כאן הם נצר למשפחות בעלות מסורת ייצור יין של מאות שנים, אשר מביאים שיטות ייצור וסגנונות מודרניים ומייצרים יינות נהדרים, בעלי תמורה מעולה למחיר. רוב היינות נועדו לשתייה צעירים ומתאפיינים בארומטיות, חמיצות גבוהה ורעננות. 

Rafael Palacios

רפאל פלאסיוס

רפאל פלאסיוס הוא הצעיר מבין תשעה אחים לבית משפחת פלאסיוס-רמונדו. אלבארו פלאסיוס, אחיו הגדול, ידוע בזכות המהפכה שעשה באזור היין פריורט בראשית שנות התשעים. לאחר שרפאל רכש השכלה פורמלית בבורדו והיה אחראי על היינות הלבנים באחוזה המשפחתית בריוחה, הוא התוודע לזן ענבים עשיר ומינרלי בשם "גודייו" (Godello). בשנת 2004 עבר רפאל לוואלדורס (גאליסיה, קרוב לגבול הפורטוגזי) שם הצליח לאסוף ולרכוש בקפדנות 32 חלקות קטנות של כרמים, בסך כולל של 24.5 הקטר, והקים יקב משלו.

Bodegas Forjas des Slanes

רודריגו מנדז

רודריגו מנדז הוא אחד היצרנים החשובים ביותר באזור גאליסיה שבצפון-מערב ספרד. הוא מייצג את המהפכה של האזור כמקור ליינות סנסציוניים וייחודיים. מאז שהחל לייצר יין בשנת 2005, הוא מהווה מקור השראה ליצרני יין רבים באזור. לאחר שביסס את מעמדו, החליט רודריגו מנדז ללכת כנגד התלם ולייצר יינות אדומים באזור המפורסם בעיקר בזכות האלברינו שלו. לצורך כך, הוא יצר קשר עם ראול פרז לקבלת יעוץ, והתוצאה מספר פרוייקטים משותפים, כולל היין המפורסם Sketch, אותו הם מייצרים יחדיו.

הריני להצהיר שאני מעל גיל

18+

להתחלת שיחה
💬 נשמח לענות לכל שאלה
שלום 👋
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן